Kapverdy potápění

Potápění na Kapverdách

Každý den můžete zažít fantastické potápěčské lokality , objevit okouzlující vraky, neuvěřitelné sopečné jeskyně obývané obřími humry, nekonečné skoky do stěn nebo fascinující mořské hory. Prozkoumejte různá roční období: keporkaci navštěvují ostrov v zimě, zatímco velké manty a fantastické žraloky velrybí lze vidět v létě.

Zlepšete své potápěčské dovednosti s Cabo Verde Diving dokončením Padi & SSI; všechny dostupné úrovně, počínaje začátečníky a konče instruktory, včetně řady speciálních kurzů (vrakové, hlubinné, špičkové vztlakové kurzy, vybavení, podvodní přírodovědci atd.). Naši vícejazyční instruktoři vás provedou výukovými materiály (knihy a videa) a zodpoví otázky ve vašem mateřském jazyce.

Bližší informace na kontakt

Potápění v perfektním stavu s perfektním vybavením. Naše moderní vybavení je pravidelně aktualizováno a udržováno a je dostupné ve všech velikostech od miminka až po XXXL. Naše kompresory jsou umístěny ve speciální klimatizované místnosti a filtry jsou pravidelně vyměňovány.

K plnění nádrží máme 4 kompresory Coltri ( 32/26/16/6 ), umístěné ve vyhrazené místnosti, s nabíjecími nádržemi ve sladké vodě. Máme kolem 150 nádrží, v nerezu a hliníku od 10, 12 a 15 litrů. mono ventil INT a DIN.

Vezmeme vás na úžasná místa na jednom z našich tří žeber; « JOKER » 6,60m 150HP motor Yamaha, «BRAVA» lomac 9,50m se 2 motory 150HP Yamaha každý, «MASTER » 7,50m 150HP motor Yamaha, vše pohodlné a rychlé. Každá loď je vybavena zdravotním a bezpečnostním vybavením, včetně sady Dan Oxygen.

Všichni naši zaměstnanci jsou vysoce kvalifikovaní a certifikovaní Padi & SSI. Naše centrum je hodnoceno jako Padi & SSI, což dokazuje, že jsme dosáhli vysokých standardů kvality požadovaných mezinárodně.

To je důležité v odvětví, kde bohužel některé organizace fungují bez požadovaného personálu, kvalifikace nebo bezpečnostních postupů.

Tak na co ještě čekáte, napište nám a my vám garantujeme dovolenou věnovanou zábavě a dobrodružství! Čekáme, že se ozvete!!!

3 Grotes (3 jeskyně)

S maximální hloubkou 18m, tři snadno přístupné jeskyně hemžící se mořským životem a možností spatření jak obyčejných, tak i papoušků, želv a dalších.

3 Grutas je jednou z nejoblíbenějších stránek.15 min lodí.

Santo Antão

Santo Antão se odhaduje na asi 650 000 tun vraku, který se potopil v roce 1966. Je rozdělen na tři části a leží ve 12 m vody. Zákoutí Santo Antão poskytují domov pro rozmanitý mořský život a mnoho různých druhů ryb. Častá jsou setkání s velkými rejnoky a žraloky.10 min lodí.

 

Buracona a Regona

Regona se skládá z labyrintu jeskyní různých rozměrů, propojených tunelem ve tvaru podkovy, který se nakonec vynoří na otevřené moře. Tunel a jeskyně jsou osídleny velkými rybami a korýši. Buracona je unikátní sopečná zátoka a nejznámější na ostrově. Je to přirozeně se vyskytující sifon se zhrouceným stropem, který umožňuje prosvítat slunečnímu světlu a vytváří tak klidné podvodní prostředí s neuvěřitelnými světelnými displeji a slunečními paprsky.40 minut autem.

Dois Olhos a Lagosta Verde

Tyto jeskyně byly nedávno objeveny našimi potápěči a jsou exkluzivní pro potápěčské centrum Cabo Verde. Jedná se o jedny z nejnáročnějších ponorů a pouze pro zkušené potápěče. Jeskyně jsou bohaté na život, zejména korýši s různými druhy krabů, krevety, humry zelené a červené, obří humři střevíční, nahé větve, které lze spatřit pouze v těchto jeskyních a navíc se uvnitř vyskytují i ​​rejnoci a jackové.40 minut autem.

Cavala

Cavala je vhodná pouze pro zkušené potápěče. Je to nádherný stěnový ponor, začínající na 28 m až do 65 m. Zde můžete vidět některé z větších pelagických druhů, jako jsou tygří žraloci nebo raggie, jak jsou místní známi, a kladivouni.15 minut lodí.

Choclassa – Choclassa hluboká

Nachází se přibližně 4 km od Sal a potápění začíná ve 14 m a pokračuje dolů za 300 m! V závislosti na zkušenostech a kvalifikaci je zde mnoho úžasných ponorů. Je možné vidět murény, tuňáky, marlína modrého, želvy, humry, rejnoky, různé manty a žraloky a také žraloky velrybí.25 minut lodí.

Vrak KWARCIT – Boris

Zajímavý 28metrový vrakový ponor, ruský rybářský trawler Kwarcit začal život koncem 70. let, ale když se objevil u pobřeží Kapverd, převážel nelegální pracovníky ze Senegalu. Kwarcit byl potopen v lednu 2006. Je vzpřímený s neporušeným trupem a je to již umělý útes, kde můžete spatřit mnoho různých druhů včetně: rejnoka, hejna jackfish, žraloky, různé korýše, endemické nudibranchs a žáby Ryba. Části vraku jsou snadno prostupné včetně podpalubí a mostu…15 minut lodí.

Ztracená kotva

Lost Anchor je vhodný pro všechny potápěče. Je to malá stěna začínající na 16 m, ale plná života. Jsou zde všechny tropické ryby nalezené v okolí Sal, stejně jako rejnoci a žraloci, kteří odpočívají na klidných místech u zdi.10 minut lodí.

Farol

Farol nabízí víceúrovňové potápění se třemi různými úrovněmi. Zahrnuje trhliny a soutěsky, které vybízejí k průzkumu. Je plná nejrůznějších korýšů a široké škály murén a je perfektním ponorem pro setkání s rybami Frog 10 minut lodí.

Caldaia – Bolama

Ponor začíná na zbytcích parníku, který se potopil na jihozápadním rohu Salu na začátku 20. století. Je dobře členitý a jedinou výraznější připomínkou je velký kotel, který je výchozím bodem tohoto ponoru. Ponor pokračuje soutěskou o hloubce 19 m a je domovem obrovského množství místního mořského života.

10 minut lodí.

 

Pontinha a Pontinha hluboko

Pontinha je stěna, která začíná na 14 m a klesá až do maxima 30 m. Ponor lze rozdělit na dvě části, hlubokou kolem 30m a mělčí, kolem 20m. Stěna je plná zákoutí, která se stávají doupaty mnoha humrů, murén a rejnoků. Svah na dně této stěny pokračuje do temně modrých hlubin. Z temně modrých hlubin je možné pozorovat velké oceánské rejnoky nebo žraloky kladivouny.

15 minut lodí.

Dunas

Dunas je mělká stěna hluboká 12 m. Od června do prosince je možné potkat želvy přicházející z Atlantského oceánu na Kapverdy, aby se rozmnožily a nakladly vajíčka na pobřeží před místem ponoru.

20 minut lodí.

Champión

Champignon je další zeď, 12m hluboká a nachází se kousek od Dunas. Toto je další místo pro želvy a příležitostně může mít viditelnost až 70 m. Na této lokalitě lze také narazit na žraloky rejnoka a žraloka.

20 minut lodí.

Ponta Preta funda

Ponta Preta Funda je písečná pláž s maximální hloubkou 31 m, která se nachází na západě ostrova. Mezi lednem a dubnem je to právě zde, kde se pod vodou ozývá zpěv keporkaků a samotné velryby jsou vidět, když relaxujete na lodi. Od června do listopadu je běžné setkat se s místními želvami nebo vidět žraloky písečné tygry (Raggies).

30 minut lodí.

Morro das Pedra

Morro das Pedras je jako katedrála v poušti písečného sopečného mořského dna. Má maximální hloubku 32 m a přitahuje širokou škálu mořského života s pozorováním žraloků po celý rok.

45 minut lodí.

Bera d’coral

V hloubce 18 až 20 m je Bera d’coral malá banka, která se nachází u východního pobřeží Sal. Právě zde je téměř zaručeno setkání s velkými žraloky atlantickými Nurse.35 minut lodí

 

Prohlídka žraloků

Po Shark Bay uděláme rychlou zastávku na vrcholu sopky Pedra De Lume, odkud se nám naskytne úžasný panoramatický výhled na Salt Lake. Ke vstupu do vody budete potřebovat pořádnou obuv na chůzi po kamenitém povrchu.

Vítejte na Kapverdách!

Vlajka Kapverdských ostrovů

Vlajka Kapverdských ostrovů

V hlubokém Atlantiku, 570 km od senegalského Dakaru, se rozprostírá náhrdelník ostrovů, kde se protnuly kultury Evropy, Afriky a Jižní Ameriky a vytvořily originální kulturní směsici. Dostaly jméno Kapverdy (portugalsky Cabo Verde) podle nejzápadnějšího výběžku afrického kontinentu, poloostrova Cap-Vert (Zelený mys).

Čím vás na dovolené okouzlí Kapverdy?

Kapverdské ostrovy jsou novou a neokoukanou destinací s výhodou nepřeplněných pláží s karibskou atmosférou. Každý z ostrovů má své osobité kouzlo – ostrovy Sal a Boa Vista s krásnými letovisky a úchvatnými plážemi, ostrov Santiago s památkami UNESCO, ostrov Fogo s nejvyšší sopkou Pico do Fogo, hornatý Santo Antão či kosmopolitní São Vicente, kolébka hudebních žánrů morny a coladeiry.

Pláž Santa Maria, ostrov Sol, Kapverdy

Objevte písečné duny, zelené oázy i kamenitou „měsíční“ krajinu kolem vulkánů. Podívejte se do solných dolů Pedra de Lumes v kráteru vyhaslé sopky na Solu, navštivte historické Cidade Velha, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Nechte na sebe působit atmosféru koloniálních městeček a kapverdské hudební rytmy.

Pláž Santa Maria, ostrov Sol, Kapverdy

7 důvodů, proč navštívit Kapverdy

Pláže, pláže, pláže… První a hlavní důvod, proč turisté milují Kapverdy. Stovky kilometrů úžasných pláží s jemným zlatým i černým vulkanickým pískem.

Ideální teploty a léto po celý rok. I když jste v tropickém pásmu, díky svěžímu povětří vám nikdy nebude příliš horko.

Průzračné moře, vlny a barevný podmořský život. Ideální místo pro vodní sporty i rybaření.

Bezpečí. Na ostrovech se nemusíte obávat krádeží ani jedovatých zvířat.

Kreolská kultura, hudba, tanec, slavnosti. Jednoduše radost ze života.

Unikátní příroda. Mořské želvy, stovky druhů ryb, korály i vulkány.

Originální kuchyně, kde najdete portugalské, kreolské i brazilské stopy.

Co dělat, vidět a zažít na Kapverdách. Aktivity a zábava

Větrné období na Kapverdách je ideální pro kitesurfing

I když Kapverdské ostrovy svádí hlavně k ležení na nádherných plážích, na své si přijdou i zájemci o aktivní prožití dovolené včetně golfu.

Vodní sporty na Kapverdách

Návětrné ostrovy jsou rájem surfařů, především vyznavačů kitesurfingu a windsurfingu. Na plážích ostrovů Sal i Boa Vista je několik center a půjčoven, kde se můžete přihlásit do výcvikových kurzů a půjčit si všechno potřebné. Nejlepší sezóna pro surfaře je od ledna do března.

Rybaření v moři

Pro vášnivé rybáře je naopak nejlepší sezóna v létě, kdy se uklidní vanoucí větry. Na Kapverdách se dá lovit takřka neomezeně. Můžete zkusit štěstí individuálně nebo se domluvit s místními rybáři a vyjet si na lov velkých ryb, jako jsou marlín, žralok nebo mečoun.

Větrné období na Kapverdách je ideální pro kitesurfing

Při potápění u Boa Vista můžete potkat i chobotnici

Potápění

I pro potápěče jsou Kapverdy zajímavou destinací. Místní vody jsou plné ryb, můžete vidět vzácné druhy želv, korálů, podmořské jeskyně i vraky lodí. Jen je třeba dávat pozor na silné spodní proudy.

Výlety po Kapverdách

Kapverdy sice neoplývají historickými památkami, ale to neznamená, že tu není co k vidění. Můžete si vybrat z organizovaných výletů do zajímavých míst ostrova nebo si půjčit vůz a vydat se za poznáváním po vlastní ose. Za vidění stojí například:

Pico Do Fogo – stále aktivní vulkán je nejvyšší horou Kapverdských ostrovů (2 829 m). Projděte si vesnici Achada de Caldeiro na svazích kráteru a její vyhlášené vinice a kávové plantáže.

Pedra de Lume – starý solný důl na ostrově Sol. Vznikl v kráteru sopky, do kterého pronikala voda z oceánu puklinami ve vulkanickém terénu. Po ukončení těžby slouží jako koupací jezero s extrémně slanou vodou s léčivými účinky. V přilehlých salinách se dobývá sůl dodnes.

Mindelo – přístav na ostrově São Vicente s koloniální architekturou a množstvím restaurací i barů. Kosmopolitní a hudební centrum souostroví. Narodila se tu Cesária Évora a každoročně tu probíhá několik hudebních festivalů a slavný karneval.

Karety na Boa Vista – pláž Ervatão je třetím nejdůležitějším hnízdištěm želvy karety na světě. Želvy tady v létě nakladou vajíčka, ze kterých se na podzim líhnou mláďata. Rituál kladení želvích vajíček můžete sledovat při organizovaných nočních výletech.

Cidade Velha – první město ostrovů, postavené Portugalci v roce 1462. Odtud začalo osidlování ostrovů a prosperující obchod s otroky. Je to také jediný kapverdský příspěvek do seznamu světového dědictví UNESCO. Leží na ostrově Santiago.

Saliny na ostrově Sal

Kareta obrovská na ostrově Boa Vista

.Kareta obrovská na ostrově Boa Vista

Kdy jet na Kapverdy? Léto je tam od ledna do prosince 

Kapverdy jsou nádherné celoročně, ideální termín tedy záleží na tom, co od dovolené očekáváte.

Období od března do června je skvělé pro koupání i vodní sporty, s dlouhými slunečnými dny, teplotami kolem 24 °C a svěžím větrem.

Pro odpočinek a povalování na pláži jsou nejvhodnější letní měsíce červen/červenec až září. Je to období, kdy vítr fouká nejméně, s nejvyššími teplotami vzduchu (29 °C) i moře (až 27 °C) a občasnými srážkami.

V zimě ostrovy obléhají surfaři. Od listopadu do dubna tu jsou díky silnějším větrům ideální podmínky pro všechny druhy volních sportů. Teploty vzduchu se udržují kolem 25 °C, teploty moře málokdy klesají pod 23 °C. Na Kapverdách svítí slunce 350 dní v roce 

.Podnebí Kapverd charakterizuje sucho, horko a vítr

Na Kapverdách svítí slunce 350 dní v roce

Kapverdy, nejsušší souostroví Makaronézie, leží v klimatické zóně Sahelu, čili suchých tropů. Počasí tu silně ovlivňují větry; pasáty vanoucí ze severovýchodu spolu s harmatánem, přicházejícím od Sahary, jsou odpovědné za sucho a vyprahlost ostrovů. Atlantický monzun přináší nepravidelné srážky, které spadnou většinou v hornatých oblastech.Pro turisty je počasí Kapverdských ostrovů mimořádně příjemné, s celoročními teplotami 24–29 °C. Díky neustále vanoucím větrům tu ale nikdy není úmorné vedro. Kapverdy mají dvě hlavní roční období: období sucha od listopadu do konce června, následované obdobím dešťů od července do října. Období větrů nastupuje zhruba od října do poloviny července.

Co na sebe při pobytu na Kapverdách?

Během celé sezóny si vystačíte s lehkým oblečením a několika teplejšími kousky pro chladnější noci. Pokud se chystáte na túry, přibalte i pevné boty a nepromokavou bundu. Se stoupající nadmořskou výškou se citelně ochlazuje.

Více o Kapverdách – historie, zeměpis, lidé a morna

Pro nás Evropany jsou Kapverdy nejbližšími tropickými ostrovy, vzdálenými jen 6,5 hodiny letu z Prahy. Souostroví tvořené 10 vulkanickými ostrovy a několika ostrůvky se rozkládá na úctyhodné ploše 4 033 km² v Atlantickém oceánu u západního pobřeží Afriky, necelých 600 km od senegalského poloostrova Cap-Vert, který dal Kapverdám jméno. Spolu s Kanárskými ostrovy, Madeirou a Azorskými ostrovy jsou součástí sopečného souboru Makaronézie.

10 kapverdských ostrovů se dělí na návětrné ostrovy na severu (Barlavento) a závětrné jižní ostrovy (Sotavento). Do první skupiny se řadí ostrovy Boa Vista a Sal s rozvinutější infrastrukturou a nádhernými plážemi, hornaté a zelené Santo Antão a São Vicente, São Nicolau a neobydlená Santa Luzia s přírodní rezervací. Do závětrné skupiny patří Brava, Fogo, Santiago a Maio. Hlavním městem souostroví je Praia na ostrově Santiago.

Historie Kapverd: od překladiště otroků k parlamentní demokracii 

Historie Kapverd se začala psát v roce 1456, kdy do té doby neobývané ostrovy objevili Portugalci a začali je využívat jako přestupní a zásobovací stanici pro své lodě. Ostrov Santiago sloužil za hlavní překladiště otroků převážených ze západní Afriky do Brazílie a Karibiku, později do severní Ameriky. Kapverdy zůstaly kolonií až do roku 1951, kdy získaly status zámořské provincie. Samostatnosti se dočkaly v roce 1975, o 15 let později se povedlo zavést parlamentní demokracii.

Většina obyvatel Kapverdských ostrovů má portugalské a západoafrické geny

Královna morny Cesária Évora na kapverdské bankovce z roku 2014

Kreolská identita a kultura Kapverd

Dnešní obyvatelé Kapverd jsou ze 75 % potomky portugalských kolonizátorů a afrických otroků, tedy míšenci, „kreolové“. Na ostrovech žije přes půl milionu obyvatel a podle odhadů se zhruba stejný počet Kapverďanů usadil v zahraničí (Brazílie, Portugalsko, USA). Přes 90 % obyvatel se hlásí k římskokatolické církvi. Oficiálním jazykem je portugalština, běžně se hovoří kapverdskou kreolštinou.

Kapverďané milují hudbu a tanec. Obojí je neoddělitelnou součástí oslav, společenských i náboženských. Originálním hudebním stylem Kapverd je tklivá morna („kapverdské blues“) a rytmická coladeira. Mornu proslavila nejslavnější kapverdská rodačka Cesária Évora.

Pláže Kapverdských ostrovů – malý ráj uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou jako stvořené pro relaxování na plážích a skotačení v dokonale čistých a průhledných vodách Atlantiku. Pláže z jemného písku, považované za jedny z nejkrásnějších na světě, se táhnou kilometry, takže nehrozí, že se budete těsnat mezi davy turistů. Jsou ideální jak na lenošení, tak i plážové sporty, nemluvě o šnorchlování, potápění a windsurfingu. Na některých plážích je ale na místě obezřetnost, dále od břehů mohou překvapit silnější mořské proudy.

Většina obyvatel Kapverdských ostrovů má portugalské a západoafrické geny

Top 7 nejkrásnějších pláží Kapverd

Praia de Santa Mónica na ostrově Boa Vista, ikonická pláž Kapverd, 18 km zlatého písku, sousedících s přírodní rezervací Morro de Areia s chráněnými ptáky a želvami.

Praia de Santa Maria na jihu ostrova Sal. Barva zdejšího moře spolu s bílým pískem si nezadá s nejkrásnějšími plážemi Karibiku.

Pláž Santa Maria, ostrov Sal, KapverdyPláž Santa Maria, ostrov Sal, Kapverdy

.Spolu s Praia de Santa Maria se Praia da Ponta Preta řadí mezi nejoblíbenější pláže na ostrově.

Praia da Varandinha, další tropická pláž na jihozápadním pobřeží ostrova Boa Vista. I tato pláž je součástí chráněné oblasti Morro de Areia. 

Praia de Chaves, slavná pláž s písečnými dunami, se rozkládá v délce asi 5 km na západě ostrova Boa Vista. V severní části pláže, poblíž města Rabil, vyrostla turistická letoviska, její jižní konec je součástí přírodní rezervace Morro de Areia.

Pláž Ponta Preta, ostrov Sal, Kapverdy

Písečné duny na pláži Chaves, ostrov Boa Vista, Kapverdy

.Praia de Atalanta, usazená na severním pobřeží ostrova Boa Vista, proslula jemným pískem, průzračným mořem a ikonickým vrakem španělské nákladní lodi Cabo Santa Maria, která ztroskotala na ostrově v roce 1968.

Praia do Tarrafal, nejkrásnější pláž na ostrově Santiago. Zlatý písek, kokosové palmy, kolem zelené sopečné kopce.

Pláž Atalanta s vrakem nákladní lodi, ostrov Boa Vista, Kapverdy

.Trochu jiné pláže Kapverd

Souostroví nabízí vedle až kýčovitě krásných písečných pláží i menší romantické laguny s černým vulkanickým pískem. Atrakcí jsou přírodní lávová jezírka v zátoce Buracona na severozápadě ostrova Sal i zatopená lávová jeskyně, ze které na vás v poledne jukne „magické oko“, vykreslené procházejícími slunečními paprsky.

Magické oko Buracony

.

Kapverdská kuchyně – potěšení z čerstvých ryb a mořských plodů

Kapverdská kuchyně vstřebala všechny vlivy, které se prolnuly v dějinách ostrova, a kreativním způsobem zpracovává to, co je na ostrovech nejdostupnější. Což jsou v první řadě fantastické ryby a mořské plody, které se zpracovávají a jedí čerstvé hned po ulovení. Milovníci ryb budou u vytržení – čerství tuňáci, kanicové, humři, chobotnice, raci, krabi, langusty nebo mušle, to je skutečný zážitek.

Výběr z domácí produkce na městském trhu na ostrově Santiago

Na úrodnějších ostrovech (Santiago, Santo Antão a São Nicolau) se pěstují brambory, kukuřice, tradiční i netradiční zelenina, tropické ovoce a cukrová třtina. Na svazích kráteru na ostrově Fogo se daří pěstování kávy a „sopečného“ vína.

Čerstvě nalovení kanicové na trhu v São Vicente

Výběr z domácí produkce na městském trhu na ostrově Santiago

Kapverdské speciality

Cachupa je nejtypičtější jídlo Kapverdských ostrovů „z jednoho hrnce“ inspirované brazilskou feijoadou. Kukuřice, černé fazole, maniok, sladké brambory, maso, ryby a zelenina se pomalu vaří, aby se chutě všech ingrediencí řádně promísily a provoněly. Podává se se smaženým vejcem nebo klobáskou, většinou jako pozdní snídaně, která dodá energii na celý den.

Churrasco, grilované kousky masa jsou součástí portugalského dědictví. Na Kapverdách se griluje nejen maso (obvykle kuřecí), ale i všechny druhy ryb, chobotnice nebo krevety. Stejně jako v Portugalsku se k masu podává rýže, hranolky, zelenina nebo sladké brambory.

Canja je další pokrm z jednoho hrnce, jedná se o vývar z masa, ryb nebo mořských plodů s rýží.

Buzio – mušle vařené s bílým vínem, cibulí, rajčaty, olivami a spoustou koření.

Moreia – lahůdkou jsou obalované a smažené kousky murény nebo chobotnice.

Pudim de queijo – sladký sýrový puding z kondenzovaného mléka, vajec a kozího sýra, přelitý karamelovou zálivkou.

Kapverdská cachupa

Tradiční kapverdské jídlo – kuře, zelenina, sladký brambor, rýže

Káva a víno z domácích zdrojů

Káva pěstovaná na úrodných sopečných půdách ostrova Fogo je aromatická a lahodná, překvapivě dobré je i silné místní „sopečné“ víno zvané Chã. Na Kapverdách můžete ochutnat i místní pivo Strela, jinak se pije spíš hlavně pivo portugalské (Bock, Sagres). 

Není grog jako grog(ue)

Kapverdský grogue se od českého grogu liší hlavně absencí horké vody. Jedná se vlastně o čistý rum z kapverdské cukrové třtiny, pěstované na ostrovech Santo Antão a Santiago. Grogue je základem pro kapverdský drink zvaný ponche (z anglického „punč“), do kterého se přidává limetka, melasa, med, případně další příchutě.

Porce smažených olihní v restauraci v Mindelu

Mušle v omáčce z bílého vína

Za autentickou chutí do místních restaurací Kapverd

I když v hotelu o vás bude dobře postaráno, přece jen, pro poznání nefalšované ostrovní kuchyně je dobré aspoň jednou vyrazit do místní restaurace. Za ochutnání stojí hlavně výborné ryby a mořské plody. Porce tuňáka vás v dobré restauraci přijde na cca 15 €, na čerstvou langustu si připravte přibližně dvojnásobek. Pivo v restauraci stojí 2,5–4 €.